Meditácie

Meditácie

Spojenie Krásy, Harmónie a oddychu

Každá duša i telo si zaslúžia to najkrajšie. AMASTU esthetic prináša spojenie, ktoré pohladí všetky esencie bytia. V AMASTU sa postarajú o úplný oddych tela i mysle – o vonkajšiu krásu tela, ale aj pohodu a krásu duše, na ktorej im záleží rovnako. Nový projekt prepojenia meditácie s kozmetikou funguje pod názvom Namasté v AMASTU.
Byť v ozajstnej rovnováhe by mal byť cieľ každej z nás. Pri hektickom životnom tempe, strese a zoznamoch nesplniteľných denných úloh, ktoré musíme zvládnuť, je chvíľka rovnováhy, ktorá naladí na ďalšie chaotické dni zázrakom, ktorý si každá z nás zaslúži.
Alexandra Majzlíková, zakladateľka konceptu, si AMASTU esthetic predstavuje ako miesto intenzívneho relaxu. „Prajem si, aby klienti po zatvorení vonkajších dverí zabudli na všetky starosti tam vonku – aby prešli do iného sveta. Mojím účelom bolo zároveň takto otvoriť svet meditácií aj ľudom, ktorí to nikdy nepraktizovali alebo tvrdia, že oni na také veci nie sú.“
Samotná meditácia trvá okolo desať minút. Meditácie prinášajú podľa zakladateľky a tvorkyne konceptu najskôr pokoj v mysli, samozrejme aj posun, prijatie a pochopenie. Mnoho žien je celý deň v nejakom kruhu, naháňajú sa za prácou, termínmi, povinnosťami, v hlave sa im odohráva milión povinností. Okrem toho mnoho žien o sebe v duchu pochybuje, porovnáva sa alebo cíti nesebavedomo. Sme ovplyvnené našim cyklom – sme náladové.
Filozofiou AMASTU esthetic je motto „krása ukrytá v rovnováhe“. Už dávno je známe, že pokiaľ sa ženy cítia vyrovnané samé so sebou, sú sebavedomé a zdravé, vyžarujú svoje vnútorné pocity aj vonku. A presne to je krása ukrytá v rovnováhe. Jednoduchá rovnica. Také ženy chceme stretávať na ulici – v rovnováhe medzi vonkajším svetom a tým neviditeľným, vnútorným. „Snažili sme sa, aby samotné meditácie klientkam dali vedomosť, že všetko je v poriadku presne tak, ako je, a že aj ony sú v poriadku – krásne také, ako ozaj sú. Ponúkame zatiaľ tri meditácie, tam však nekončíme. Rovnováhu hľadáme aj ďalej.“
Meditácia je prostriedkom spájania sa s vlastným bytím, je veľmi mocným nástrojom, ktorý nám dovoľuje zažívať bezmyšlienkový stav bytia. Rovnako ako osprchujeme svoje telo, keď chceme zo seba zmyť „špinu” celého dňa, funguje meditácia pre našu myseľ a bytie. Tým, že si dovolíme ponoriť sa do svojho vnútorného sveta a vymaniť sa tak z chaosu bežných dní, meditácia nám dáva priestor opäť sa spojiť samým so sebou, upratať si vo svojich myšlienkach a pocitoch. Prostredníctvom meditovania nastáva jedinečné prepojenie vonkajšieho sveta s tým vnútorným: „Vedené vizualizačné meditácie nás prenášajú do nášho vnútorného sveta prostredníctvom rôznych obrazov našej podvedomej mysle. Dostávame sa tak jednoducho do časti našej nevedomej mysle, kde sú poukladané všetky naše nevedomé spôsoby bytia.“
Spojenie sa s vlastným bytím práve prostredníctvom meditácie nám dáva priestor nastolenia rovnováhy vnútorného a vonkajšieho prostredia. Vyliečiť tak v sebe staré zranenia, pocity, strachy a presvedčenia, ktoré nám často bránia žiť plnohodnotný život. Predovšetkým nás dostáva do stavu pokoja a plnej prítomnosti seba. Naša myseľ a naše telo tak prestávajú byť v neustálom móde stresu, ktorý pre náš nervový systém predstavuje tzv. „boj o prežitie”. Dochádza k celkovému uvoľneniu, no zároveň k naberaniu novej sily a skutočnému spojeniu sa so svojím vnútrom – dušou a krásou bytia prítomného okamihu.
Vedenou vizualizačnou meditáciou dokážeme všetky zmeniť naše vnútorné nastavenia tak, aby sme nastolili rovnováhu vo vnútornom, a tým aj vonkajšom prostredí.

Pretože krása nášho bytia je ukrytá v rovnováhe.

Vyberte si estetický salón AMASTU najbližšie k vám