Laserová epilácia

Pre rezerváciu si vyberte najbližší salón

Trvalé odstránenie chĺpkov na tvári, brade alebo v podpazuší. Laserová epilácia pre ženy a mužov v Bratislave a Liptovskom Mikuláši.

V Amastu esthetic Vám ponúkame riešenie nekonečného holenia, voskovej depilácie, kupovania žiletiek a následného hojenia podráždenej pokožky. Po individuálnej konzultácii s každým klientom a vytvorení liečebného plánu odstraňujeme chĺpky alexandritovým laserom Candela GentleLase Pro – najmodernejšou dostupnou laserovou technológiou na trhu. Po 3-6 ošetreniach dochádza k výraznej redukcii až trvalému odstráneniu chĺpkov na ošetrovanej oblasti. Zákrok je vďaka špeciálnemu chladeniu veľmi šetrný a takmer bezbolestný.

Výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení a dodržaním dohodnutých cyklov sa maximalizuje efekt.

UPOZORNENIE: Alexandritový laser Candela GantleLase Pro je profesionálne certifikované zariadenie a netreba si ho zamieňať s nelaserovými kozmetickými prístrojmi (napríklad kozmetické IPL alebo IPL Lumea na domáce použitie a pod.), ktorých efekt určite nie je trvalý.
Trvalé odstránenie chĺpkov na tvári, brade alebo v podpazuší. Laserová epilácia pre ženy a mužov v Bratislave a Liptovskom Mikuláši.

Ako to funguje

V našom salóne Amastu esthetic pracujeme so špičkovou technológiou na trhu laserovej epilácie a to s alexandritovým laserom značky Candela. Laserová epilácia s alexandritovým laserom funguje na základe premeny svetla na teplo, ktoré sa viaže na pigment v chĺpku (selektívna fototermolýza). Teplo dokáže trvale poškodiť vlasovú cibuľku, ktorá už nedokáže vytvoriť nový chĺpok.

Candela® GentleLase Pro využíva intenzívne lúče svetla, ktoré reagujú s tým, čo je na pokožke najtmavšie – teda cibuľka chĺpku kde sa nachádza najviac farbiva (melanínu). Po vstrebaní lúča dochádza k zahriatiu cibuľky v obale (folikule) na vysokú teplotu a k spáleniu a trvalému poškodeniu cibuľky, ktorá už nie je schopná regenerácie. Ošetrenie nie je bolestivé vďaka chladeniu CRYO6 Zimmer, ktoré ochladzuje hlavicu lasera eliminuje nepríjemný pocit na pokožke.

Laserová epilácia okrem nežiaduceho ochlpenia odstraňuje aj iné problémy spojené s holením a to zarastajúce chĺpky, podráždenú a poškodenú pokožku, zápaly, jazvy, pigmentové fľaky a podobne.

Pred ošetrením

Pred ošetrením je potrebné dodržať pár zásad:

  • pokožka nesmie byť opálená (6-8 týždňov od posledného opaľovania),
  • na pokožke nesmie byť nanesený samoopaľovací prípravok,
  • odstup od vytrhávania chĺpkov s korienkami (voskom, strojčekom, pinzetou) by mal byť najmenej 4-6 týždňov pred ošetrením.

Pre laserové odstránenie chĺpkov je ideálna dĺžka chĺpkov 2-3 mm a preto by si mali klienti pred ošetrením oholiť oblasti:

  • predkolenia 3 – 5 dní pred ošetrením,
  • stehná 5-7 dní pred ošetrením,
  • bikiny, intim a podpazušie 1-2 dni pred ošetrením,
  • horná pera a brada – pri jemnejšom ochlpení netreba odstraňovať, pri tvrdšom odporúčame chĺpky zastrihnúť, určite neodporúčame si chĺpky na tvári holiť.

Po ošetrení

Tesne po ošetrení sa môže objaviť jemné začervenanie, ktoré zmizne v priebehu pár hodín. Pokožku je možné ošetrovať prípravkami s obsahom ukľudňujúcich a antiseptických látok (napríklad Panthenol, kalciová masť, sudocrem…).

Po ošetrení nie je vhodné navštevovať bazén a saunu vhodnejšie je sprchovať sa vlažnou vodou. Po zákrokoch na tvári počas celého roka a na celom tele počas leta je viac ako vhodné chrániť pokožku laserovanej oblasti prípravkom s ochraným faktorom SPF50. Ošetrená pokožka by sa nemala opaľovať aspoň 3-5 týždňov po ošetrení.

Pre koho je epilácia vhodná

Ideálne pre laserovú epiláciu je svetlá pokožka a tmavé chĺpky, pri svetlejších typoch chĺpkov je potrebný väčší počet ošetrení. Ideálnym obdobím na ošetrenie je obdobie kedy pokožka nie je vystavovaná slnečnému žiareniu. Pre klientov, ktorí sa neopaľujú je možné absolvovať ošetrenie aj v lete.

Otázky a odpovede

Je laserová epilácia vhodná aj pre svetlejšie typy chĺpkov?

Svetlejší chĺpok je tiež možné epilovať laserom avšak vstrebanie laserového lúča do cibuľky chĺpky nemusí byť rovnako rýchle ako pri tmavšom type. Preto je potrebné väčšie množstvo ošetrení na rovnaký efekt.

Je epilácia laserom bolestivá?

Nie je. Hlavica lasera je chladená špeciálnym chladením preto ošetrenie nebolí. Hravo ho môžu podstúpiť aj osoby s nižším prahom bolesti. Pri epilácii je pociťované jemné štípanie na pokožke.

Je pravda že chĺpok už nikdy nenarastie?

Laserová epilácia trvalo ničí cibuľku chĺpku vo folikule. Chĺpky ľudského tela sa nachádzajú v troch fázach rastu – anagen (rastová fáza), katagen (spiaca fáza) a telogen (odpočinková fáza). Každý laser dokáže dokonale poškodiť cibuľky, ktoré sú v rastovej fáze (anagénnej fáze) to sú chĺpky vyrastené nad kožou(cca 80%), ale v pokožke sa nachádzajú aj chĺpky vo fáze spiacej (asi 20%) a tie laser nedokáže odstrániť. Preto je potrebné absolvovať viac ošetrení v presne stanovených intervaloch, aby cibuľky mali dostatok času dorásť do anagennej fázy. Laserovou epiláciou dochádza k výraznej redukcii nežiaduceho ochlpenia a väčšina (80%) chĺpkov nevyrastie už nikdy. Preto môžeme hovoriť o efekte naozaj trvalej redukcie ochlpenia.

Aký je rozdiel medzi IPL a laserom Candela GentleLase Pro?

Rozdielom medzi IPL a našim špičkovým laserom sa venujeme v samostatnom článku tu. Je pre nás dôležité vyvracať mýty spojené s použitím IPL vs. Laser

Budem mať po použití lasera popáleniny?

Určite nie. S laserom pracuje výhradne zaškolený profesionál. Po ošetrení môže dôjsť k podráždeniu pokožky a začervenaniu, ktoré mizne do pár hodín. Tesne po ošetrení sa ku pokožke správame ako keby bola opálená od slniečka. Do 24 hodín podráždenie odznieva.

Môžem podstúpiť ošetrenie keď som tehotná?

Bohužiaľ, počas tehotenstva a následného kojenia bábätka sa neodporúča ošetrenie laserom.

Je laserová epilácia vhodná pre mužov?

Samozrejme!

Je laserová epilácia vhodná pre ženy a mužov v každom veku?

Áno.